44101a17f9106019f25a5d65a81f20ae818ef041_article_scale

LINKSMA KARIKATŪRŲ PARODA „KLAIPĖDOS GALERIJOJE“ SKELBS JŪROS ŠVENTĖS PRADŽIĄ

Jūros šventės organizatoriai ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor sapiens“ šį ketvirtadienį, 16 val. kviečia visus į parodos „Humoristinis brizas“ atidarymą „Klaipėdos galerijoje“ (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4). Parodoje lankytojai išvys šmaikščius karikatūristų piešinius jūrinių tradicijų, laivų, uosto ir burių romantizmo tema.

„Pavienių karikatūristų ir Jūros šventės bendradarbiavimo atvejų tikriausiai būta ir anksčiau, tačiau oficiali karikatūrų paroda, kurią kurti buvo kviečiami visos šalies karikatūristai – pirmoji. Džiaugiamės ir didžiuojamės užsimezgusiu ryšiu su Jūros šventės organizatoriais, tikimės, kad paroda sudomins žmones, juolab tema – plati ir įdomi kaip pati jūra“, – sako Nacionalinės Lietuvos karikatūristų asociacijos pirmininkas Šarūnas Jakštas.

Aktyviai veikianti karikatūristų asociacija „Humor sapiens“ šia paroda ne tik prisistato Klaipėdos publikai, bet ir varžosi tarpusavyje. Parodos atidarymo dieną, vertinimo komisija išrinks geriausiai konkurso temą atspindėjusius darbus, jų autoriai bus apdovanoti.

Jūros šventės tradicijai minint 80-metį, dailininkai buvo kviečiami atidžiau pažvelgti į tai, kas buvo aktualu prieš 80-ias dešimtis metų ir šiandien: ar vis dar esame artojų tauta, ar jūrinės valstybės piliečiai? Ar į jūrą ir toliau žvelgiame kaip tikri žemdirbiai – nuo kranto, o ne atvirkščiai – į krantą iš jūros pusės? Ar pažįstam laivus, žinom jūrinius terminus, tradicijas? Koks šiandienos jūrininko įvaizdis? Linksmus atsakymus į šiuos klausimus savo piešiniuose pateikė asociacijos „Humor sapiens“ nariai.

Parodoje savo darbus pristato: Ilja Bereznickas, Rimvydas Dovydėnas, Jonas Lenkutis, Evaldas Vėgėlė, Andrius Gruzdaitis, Marta Stirbytė-Valaikienė, Saulius Medžionis, Alvydas Ambrasas, Jonas Varnas, Alvydas Jonaitis, Algirdas Radvilavičius, Andrius Deltuva, Jurijus Dobravolskis, Vicas Bareikis, Rolandas Vičys, Edmundas Unguraitis, Amalijus Narbutas, Vladimiras Beresniovas, Šarūnas Jakštas, Martynas Juchnevičius ir Valdas Kudaba.

Paroda veiks iki rugpjūčio 6 dienos.